Lion


Šokolaadi Lion lühike ajalugu

Šokolaad Lion kuulus enne ettevõttele Rowntree's. 19. sajandi algusest on Rowntree's tuntud maiustustetootja, mis asus Yorki linnas Inglismaal. See oli üks tähtsamaid šokolaadi tootvaid pereettevõtteid Suurbritannias. Ettevõtte asutasid vennad Henry Isaac Rowntree ja Joseph Rowntree. 1987. aastal tuli ettevõtte börsile ja Nestlé ostis selle 1988. aastal.

Šokolaad Lion on tehtud vahvlist, karmellist ja krõbedatest helvestest, mis on kaetud piimašokolaadiga. Eric Luciano Nicoli tutvustas seda ettevõttes Rowntree's 1976. aastal. Alates 1970-ndate keskpaigast töötas Nicoli 27 aastat toiduainetetööstuses. Ettevõtte Rowntree's (sel ajal Rowntree Mackintoshi omanduses) turunduses töötav Nicoli märkas, et šokolaadide turul on auk, mille ta täitis kahe meestele suunatud šokolaadiga. Sellest alates on mõlemad šokolaadid (Lion ja YORKIE) Ühendkuningriikides väga populaarsed olnud.

Mõnes piirkonnas tunti Lionit kuni 1990-ndate lõpuni kui šokolaadi Big Cat. Kui Nestlé kaubamärgi 1988. aastal ostis, muudeti nii retsepti, pakendit kui kujundust.

Kaubamärk paisati Lääne-Euroopasse müügile ja pärast poliitilisi muutusi ka Ida-Euroopasse. See sai populaarseks kogu Euroopas. Tänapäeval on LION üks kõige kiiremini kasvavaid maiustuste kaubamärke. Sõnum lõvilt: "Maailm kuulub neile, kes initsiatiivi võtavad ja kes ei karda oma osa endale nõuda. Võta oma suutäis maailmast! See šokolaad on mõeldud neile, kes on dünaamilised, aktiivsed ja mässumeelsed ning kellele meeldivad seiklused ja sport."

Tootevalikut on suurendatud. Turule on toodud šokolaadid Lion White ja Lion Peanut 2Pack ning LION KING SIZE valik. Praegu müüakse šokolaadi Lion peamiselt Euroopas, aga seda leiab aeg-ajalt ka USA-s ja Kanadas Euroopast imporditud kaupade poes.

Leia meid Facebookist