Huvitavad faktid

Lisanditega müsli mõeldi välja juba 100 aasta eest.
Lisanditega (värskete või kuivatatud puuviljade ja pähklitega) segatud müsli ilmus meie toidulauale umbes 1900. aastal. Selle tutvustaja oli Šveitsi arst Maximilian Bircher-Benner, kelle haiglas oli värskeid puu- ja juurvilju sisaldav dieet ravi oluline osa.

Pikaealine, kuid unine
Kas teadsite, pistaatsiapuu võib elada enam kui 300-aastaseks? Nendele puudele ei meeldi külm ilm, seega magavad nad detsembrist juulini talveund, õitsema hakkavad nad ilmade soojenedes, kuid mitte varem kui märtsi lõpus.

Reisige sõiduiivelduseta
Kas teadsite, et ingver on tõhusamaid kinetoosi ehk sõiduiivelduse ennetajaid? Tuleb välja, et ingver aitab vähendada kinetoosi all kannatavatel inimestel esinevate sümptomite, näiteks iivelduse ja külma higi, tekkimist.

Tüütud pildid
Kas teadsite, et vastupidiselt levinud arvamusele innustavad maiustuste pildid inimesi tervislikumalt toituma? Hollandi uurijad kinnitavad, et kaalulangetajatel on oma eesmärki kergem meeles pidada, kui nad näevad isuäratavate maiustuste pilte.

Masin - kohvigurmaan
Kas teadsite, et robotist võib saada kohvigurmaan? Nestlé Šveitsi uuringukeskuse teadlased on loonud masina, mis sarnaselt inimesele suudab tunda ära värskelt keedetud kohvi lõhna!

Tervisliku jume võib saada toidust
Kas teadsite, et näost nähtav terve jume ei tulene alati olema päevitusest? Solaariumis käimise saate asendada porgandi, spinati, aprikoosi, grebi, meloni, kala, muna ja oliiviõli tarbimisega. Nendes toiduainetes on rikkalikult seleeni ja A-, C- ning E-vitamiine, mis muudavad teie näonaha säravamaks.

Quicky? Kes on Quickly?
Esimestes NESQUICKi Saksamaa reklaamides tegutses NESQUICKi jänese asemel kass. On teil aimu, kui vana on Quickly? Ta sündis aastal 1973!